Звернення

Президенту України Віктору Януковичу

Генеральному прокурору Віктору Пшонці

Голові Верховної Ради України Володимиру Литвину

 

Відтоді, як у Печерському суді міста Києва розпочалося судилище над лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко, понад дві тисяч волинян узяли участь у марафоні свободи на Хрещатику. Нововолинці їхали підтримати політика, за якого на минулих президентських виборах віддали голоси більше 80 відсотків виборців краю.

Нововолинці обурені діями представників правоохоронних та судових органів, які стали слухняним знаряддям в руках нинішньої влади. Розгортаючи політичні репресії проти Юлії Тимошенко, Юрія Луценка, інших представників опозиції, нинішня влада не тільки демонструє свою абсолютну недалекоглядність і власну слабкість, а й погіршує міжнародний імідж України. Про це засвідчила реакція міжнародної спільноти на арешт Юлії Тимошенко.

Весь світ давно зрозумів: надумані кримінальні справи – це не що інше, як намагання залякати опозицію, знищити політичних конкурентів напередодні наступних парламентських і майбутніх президентських виборів, спроба відвернути увагу людей від економічних, соціальних проблем, ганебного провалу обіцяних владою реформ для «поліпшення життя вже сьогодні».

Вимагаємо від влади повернутися до тих обіцянок, якими вона тішила людей під час минулих президентських виборів і виборів до місцевих рад.

Вимагаємо зупинити наступ на демократичні свободи громадян, які гарантовані нам Конституцією України: право на вільні зібрання, свободу слова і переконань.

Вимагаємо припинити політичні переслідування представників опозиції, використання проти них суддівської системи, яка нині служить лише одній політичній силі.

Підтримуємо звернення громадських діячів Франції щодо бойкоту ЄВРО-2012.

Хочемо, щоб влада усвідомила ступінь небезпеки, яку вона провокує своїми репресивними діями проти опозиції. Кримінальні переслідування можуть стати каталізатором не прогнозованої реакції суспільства, і відповідальність за це повною мірою ляже тільки на нинішню владу.

Це звернення прийнято одноголосно учасниками мітингу 13 серпня 2011 року у м. Нововолинську на майдані Незалежності.

Один коментар до “Звернення”