УВАГА ВІКТОРИНА!

МО ГО «Українська народна рада» разом з кафедрою з кабінетом історії України НЕМК, за спонсорської підтримки депутата обласної ради Недищука Євгена Микитовича, проводять вікторину «Українці на Олімпійських іграх». Отримати перелік запитань вікторини та подати відповіді можна по 11.04.2011р. в кабінеті історії України НЕМК (каб. №6) або в мережі магазинів «Супер» (вул. Шахтарська, 1, вул. Гагаріна, 7). Інформацію про вікторину (в тому числі запитання) можна отримати на сайті unrvolyn.org.ua.

Підсумки вікторини будуть підведені 13.04.2011р. о 13:30 у актовому залі НЕМК за адресою вул. Гагаріна, 17. На цьому заході відбудеться зустріч з чемпіоном Параолімпійських ігор. Переможці будуть нагороджені грошовими призами: 1-ше місце – 150 грн., 2-ге місце -100 грн., 3-тє місце – 50 грн.

Запитання

 1. Як часто проводяться Олімпійські ігри?
 2. В якому році відбулися перші Олімпійські ігри?
 3. На честь якого бога проводили стародавні Олімпійські ігри?
 4. Де проходили змагання стародавніх Олімпійських ігор?
 5. Як називалися переможці стародавніх Олімпійських ігор?
 6. Коли і де відбулися перші Олімпійські ігри сучасності?
 7. Як називається основний правовий документ Олімпійського руху?
 8. Чому в деякі роки сучасні Олімпійські ігри не проводились?
 9. Коли і де були офіційно проведені перші зимові Олімпійські ігри?

10. Коли і де відбудуться чергові зимові Олімпійські ігри?

11.  Коли і де відбудуться чергові літні Олімпійські ігри?

12. В якому році і де українські спортсмени вперше виступили на Олімпійських  іграх у складі команди СРСР?

13. Коли і де Україна вперше самостійною командою прийняла участь у літніх  Олімпійських іграх?

14. Що являє собою талісман Олімпійської команди України?

15. В якому році спортсмени України вибороли найбільше медалей в особистих та командних видах спорту на літніх та  зимових Олімпійських іграх за всю історію участі?

16. На якій Олімпіаді і під час нагородження якого спортсмена вперше в історії Олімпійських ігор було оголошено, що спортсмен представляє Україну?

17. На зимових Олімпійських іграх у норвезькому м. Ліллехаммері у 1994р. Україна вперше була представлена самостійною командою. Хто виборов першу золоту Олімпійську медаль на цих іграх?

18. Знаменною для українського спорту стала друга перемога збірної команди СРСР по футболу на Олімпійських іграх 1988р. в Сеулі. Хто був тренером цієї команди.?

19. Київ став єдиним містом в СРСР, в якому Олімпійський вогонь побував двічі. Поясніть цей феномен.

20. На Олімпійських іграх 1988р. в Сеулі на вищу сходинку п’єдесталу пошани піднялася людина, заслуги якої перед Україною  неможливо переоцінити. Він став живою легендою. Він ще продовжував  виступати в змаганнях, а йому вже поставили пам’ятник. Назвіть цю людину.

21. Ця Олімпійська чемпіонка є володаркою найбільш багатої в історії спорту колекції із 18 Олімпійських нагород. Назвіть її.

22. Він є одним з кращих скороходів в історії спорту. Брав участь у п’яти Олімпіадах із чотирьох з них повертався з медалями. Назвіть цього видатного спортсмена.

23. Хто з українців став Олімпійським чемпіоном 1972р. в Мюнхені у спринті?

24. На Олімпійських іграх 1976р. у Монреалі стався унікальний випадок в історії Олімпійського спорту, коли на п’єдестал пошани піднялись Олімпійський чемпіон та його тренер, який завоював бронзу. Назвіть цих спортсменів та вид спорту.

25. Ця команда вписана в книгу рекордів Гінеса. Вона 13-ти разова володарка кубка європейських чемпіонів. Її гравці складали основу збірної команди СРСР, яка стала Олімпійським 1980р. Назвіть цю команду і вид спорту.

26. Який вид спорту приймала столиця України на Олімпіаді 1980р.?

27. На Олімпіаді в Афінах (2004р.) до програми змагань вперше була включена вільна боротьба серед жінок, де у найлегшій ваговій категорії перемогла наша співвітчизниця. Назвіть цю спортсменку.

28. Серед перших Олімпійських чемпіонів незалежної України ми з гордістю називаємо імена Катерини Серебрянської та Інеси Кравець.  В яких видах спорту відповідно виступали ці спортсмени?

29. Серед тріумфаторів Олімпійських ігор в Атланті 1996р. є унікальний боксер, який переміг в найбільш престижній надважкій ваговій категорії. Хто цей унікальний боксер?

30. Найбільшого особистого успіху на Олімпійських іграх в Атланті 1996р. досягла дворазова Олімпійська чемпіонка Лілія Підкопаєва. В якому виді спорту виступала ця видатна спортсменка?

31. «Золотою рибкою» українського плавання прозвали Яну Клочкову. У яких плавальних дисциплінах вона виборола золоті олімпійські медалі 2000 і 2004р.р.?

32. Назвіть прізвища  українців Олімпійських чемпіонів XXIX Олімпіади 2008р. в Пекіні з кульової стрільби.

33. Першу золоту Олімпійську нагороду в Пекіні виборола для України четвірка наших дівчат. З якого виду спорту?

34. Хто здобув єдину золоту медаль для нашої команди з легкої атлетики на Олімпіаді в Пекіні і з якого виду?

35. На Олімпійських іграх в Пекіні 2008р. українські боксери здобули дві медалі: золоту та бронзову. Назвіть їх імена.

36. Скільки медалей загалом на останніх літніх Олімпійських іграх виборола збірна України?

37. Скільки золотих медалей завоювали українські спортсмени  на Олімпіаді в Пекіні?

38. Назвіть українців – олімпійських чемпіонів Пекіну з стрільби кульової.

39. Які три лінгвістичні джерела уміщує термін «Параолімпійський»?

40. Що символізують традиційні для Параолімпіад  червоно-зелено-сині кольори?

41. Коли національна параолімпійська команда України вперше прийняла участь в Параолімпійських іграх?

42. У якому командному виді спорту наші параолімпійці на XIII літніх Параолімпійських іграх у Пекіні (2008р.) здобули золоті медалі?

43. На X зимових Параолімпійських іграх у Ванкувері (2010р.) найкращого результату серед наших спортсменів досягла Олександра Кононова, яка виборола 3 золоті та 1 срібну нагороди. В яких видах спорту відзначилась наша співвітчизниця?

44. Волинські спортсмени в перше у складі збірної України з футболу ДЦП брали участь у XI літніх Параолімпійських іграх в м. Сіднеї (2000р.), де завоювали срібні нагороди. Назвіть цих волинських футболістів.

45. Назвіть волинських футболістів, які стали переможцями ХІІ Параолімпійських ігор в Афінах (2004р).

46. Цей волинський спортсмен став чемпіоном та триразовим призером ІХ зимових Параолімпійських ігор в Туріні, а також призером на Х зимових Параолімпійських іграх 2010р. в Ванкувері (Канада). Назвіть його.

47. Це волинська спортсменка завоювала 1 срібну та 3 бронзові медалі на ІХ зимових Параолімпійських іграх в Туріні, а також стала призером на Х зимових Параолімпійських іграх. Назвіть її.

48. На ХІІІ літніх Параолімпійських іграх в Пекіні (2008р) цей волинський футболіст знову виборов золоту медаль і став дворазовим  олімпійським чемпіоном. Хто він?

49. Серед героїв Олімпійських ігор в Токіо у 1964р. найбільш гучна слава дісталася нашому земляку, Олімпійському чемпіону Леоніду Жаботинському. В якому виді спорту він виступав?

50. Це спортсмен здобув титул Олімпійського чемпіона Сеула у складі збірної СРСР. Пізніше йому вдалося закріпитися у професійному американському баскетболі. Нині він є президентом ним же створеного баскетбольного клубу. Назвіть цю відому людину.

За спонсорської підтримки депутата обласної ради Недищука Євгена Микитовича

Голова МО ВГО УНР Семікін В.В.         Завідувач кабінету історії України НЕМК Яворський М.О.

Один коментар до “УВАГА ВІКТОРИНА!”

 1. Катерина коментує:

  Чому питанні під номером 32 і 38 однакові за змістом ???
  Як таке можливе?