100 днів після виборів

Після виборів 31 жовтня 2010 року пройшло 100 днів. Міська організація  ВГО “Українсьа народна рада” разом з інтернет-виданням “Нововолинськ вечірній” звернулися до депутатів міської ради з проханням дати відповіді на наступні запитання:

  1. Як Ви оцінюєте перші 100 днів діяльності новообраної міської ради.
  2. Які пункти Вашої виборчої програми вдалося втілити у життя, а які не вдалося і чому?
  3. Якими, на Вашу думку, є перспективи реалізації Вашої виборчої програми з даним складом депутатів міської ради в існуючій політичній та економічній ситуації?

Ось які відповіді дали депутати:

Богдан Бадзюнь (МО партії «Фронт Змін»)

На даний час питання, які пов’язані з передвиборчою програмою і взагалі з розвитком нашого міста, знаходяться на стадії підготовки.  Все залежить від бюджету нашого міста. Проблеми, які закладені в кошторис , мають шанс на вирішення, а інші, на жаль, перейдуть на  наступний  бюджетний рік. Перепони  зараз тільки одні – це кошти.

Всі питання, з якими зверталися виборці, в основному побутового характеру  -  чищення снігу на вулицях мого округу та  освітлення. Вони  були вирішені вчасно.

Політичні питання до цього часу  не роз’єднували нашу міську раду. Працювали депутати, на моє здивування, злагоджено, як швейцарський годинник. Але це тільки початок. Можливі різні ситуації.

До обрання депутатом, дякуючи Богу, графік роботи в мене і так був щільним. Так що зайнятість громадською роботою не стала  якимось винятком із правил у моєму житті. Розчарування може  бути тільки в тому випадку, якщо не зробиш чогось корисного для людей під час депутатської каденції.

Андрій Павлишин (МО партії«Фронт Змін»)

На даний час похвалитись особливими успіхами не можу. У моїй передвиборчій програмі були винесені питання, які можна вирішувати в літній період часу (ремонт внутрішньоквартальних доріг, встановлення дитячих майданчиків). Попри це виборці звертаються з іншими нагальними питаннями, які потребують вирішення. На даний момент працюю зі зверненням мешканців буд. №4 м-н 15 по питанню перенесення сміттєзбірних контейнерів. Брав участь у зборах мешканців буд. №8 м-н 6 з питань теплопостачання.

На мою думку, політично-економічна ситуація сьогодні дуже складна. Підвищення цін, інфляції, житлово-комунальних тарифів, зменшення реальних зарплат і пенсій – це ті проблеми , які повинна вирішувати влада, а не розпалювати одвічні питання мови, історії, віри.

Я перерахував кошти на рахунок обслуговуючого кооперативу буд. №10 , що на м-н 15 для придбання новорічних подарунків дітям.

Розчарування не наступає. Я, балотуючись у депутати, знав, що ця громадська робота буде забирати певний час, але мені хочеться принести користь жителям міста й допомогти хоча б одному мешканцю вирішити його проблему. Це є моїм внеском у поліпшення життя громади.

Валентина Приступа (МО ВО «Батьківщина»)

1. Робота новообраної міської ради злагоджена, конструктивна, дієва.

2.  На клопотання мешканців вул. Іваничівської щодо освітлення питання вирішено позитивно, отримана відповідь від Чайки О.І., що дана пропозиція подана на планові кошти, заплановані в бюджеті розвитку міста на 2011р.

Не зменшено фінансування по перевезенню пільгових категорій населення.

Тримаю на контролі працевлаштування випускників ПТНЗ і забезпечення соціального захисту учнів-сиріт та позбавлених батьківського піклування (у нас їх 19 і в ПТУ           № 11 – 18),

3. Не вдалося:

- в зв’язку з нестачею коштів не виділено фінансування для будівництва відвідного каналу грунтових вод з метою запобігання підтоплення житлового масиву в районі шахти  № 2;

- не облаштована пішохідна доріжка від ПП «Олта» до зупинки по вул. Центральна через брак коштів.

ІІІ. Так, як багато питань перепліталося з програмою  міського голови, то я думаю, що з даним складом міськради до кінця каденції ці питання будуть вирішені.

Руслан Сахарчук (голова Нововолинської міської організації політичної партії «Фронт Змін»)

За такий короткий термін вирішити якісь серйозні питання вкрай складно. Основна робота відбувалась у комісіях щодо затвердження бюджету на 2011 рік та затвердження різних програм довгострокового розвитку міста. Вдалось досягти порозуміння з міським головою по окремих питаннях, які стосуються впровадження енергозберігальних технологій у місті. Зокрема, це стосується виділення коштів на розробку гідравлічної схеми міста, що в подальшому дасть можливість запровадити будівництво будинкових  міні-котелень, а також продовжити встановлення автономного опалення в індивідуальних житлових приміщеннях. Це дасть жителям міста можливість самим контролювати затрату своїх коштів на опалення і частково бути незалежними від зовнішніх чинників, наприклад, від ціноутворення.

Що стосується державної політично-економічної ситуації, то я як депутат міської ради, а також як звичайний громадянин, багато на які речі реагую досить болісно. Не можу погодитись з такими речами як Харківські угоди щодо продовження перебування Чорноморського флоту,   запровадження недосконалого Податкового Кодексу, переслідуваннями опозиційних лідерів, позбавлення через суд Степана Бандери звання Героя України, з загальною централізацією влади та інше. Проте судити про дану владу та загальну політичну чи економічну ситуацію, можна буде пізніше. Кожній новій владі необхідно дати можливість попрацювати і показати, на що вона здатна.

А щодо ситуації в місті, то можу її охарактеризувати як спокійну та таку, що надихає на роботу та нові здобутки. На даний момент я бачу нормальну співпрацю між міським головою та депутатським корпусом, сподіваюсь, що так буде й у майбутньому, тому вирішення важливих питань для міста та громади проходять без непотрібної «політики», а це дуже важливо. Жителям не важливо, до якої політичної сили ти належиш, їх цікавить кінцевий результат роботи. Тому депутати від «Фронту Змін» і я особисто, стараємося при вирішенні тих чи інших питань, що стосуються покращення життя та добробуту мешканців міста, відходити від політики і керуватись тільки людськими та діловими якостями.

З виборцями я зустрічаюся майже щодня, до цього зобов’язує посада. Проте ці питання, з якими приходять люди, стосуються безпосередньо роботи мого управління, і я намагаюся, щоб вони вирішувались досить оперативно та без затримок. Щодо інших питань, які стосуються життєдіяльності міста чи проблем когось конкретно, то таких звернень ще не було. Я думаю, що це не тому, що проблем нема, а просто люди ще не повністю ознайомились з новим складом депутатів. Громадська робота вимагає певного часу, тому доводиться поєднувати і роботу депутата й члена комісії, і роботу керівника великого управління. Але повірте, хочеться, щоб це поєднання, а також затрачений час, не було даремним, хочеться, маючи такі можливості, щось зробити та залишити для цього міста.

Далі буде

Коментарі закриті.