ЯК ГІБРИДНА МІСЬКА ВЛАДА СТВОРИЛА ГІБРИДНЕ МОЗАЇЧНЕ ПАННО 2

або як міські посадовці не можуть розпрощатись з символами своєї комсомольської юності і компартійної зрілості.

 

Мова йде про мозаїчне панно на буд. № 3 бульв. Шевченка. З появою «Закону про декомунізацію» (скорочена назва) міський голова В. Сапожніков отримав 02.03.2018 р. лист від голови Інституту національної памۥяті В. Вۥятровича на 3-х сторінках, де є таке роз’яснення:

«вищезгадане мозаїчне панно, присвячене подіям Жовтневого перевороту 1917 р…підлягає обов’язковому демонтажу. Відповідно до ст.. 436ۥКК України

поширення та пропаганда комуністичної символіки є кримінальним злочином і карається обмеженням або позбавленням волі на строк до 5-ти років. Виходячи з цього, вважаємо неприпустимим маніпуляції з використанням Державного Прапора для уникнення демонтажу вищезгаданого пам’ятного знаку».

Для мешканців міста, які більше дивляться вниз, пояснюємо: на панно відтворені більшовицький комісар, буддьонівець і червоний партизан епохи громадянської війни з штиком, забороненим пізніше міжнародними конвенціями. На головних уборах відповідні радянські знаки, прапор відповідно червоний.

29.03.2018 р. на черговому звіті міський голова на запитання – чи збирається він нести відповідальність за той спосіб декомунізації, який відбувається над цим панно, пояснив: «Там є голова ОСББ – це її сфера діяльності». Пояснення від 10.04.2018 р. від голови правління ОСББ Димарчук Н. І.: «Мені невідомі замовники та виконавці, які переформатизували панно».

Головний архітектор міста, який відповідає за архітектурне обличчя міста, пізніше признав, що з ним ці маніпуляції не узгоджувались, але письмову відповідь відмовився надати: «Ви хочете, щоб я був звільнений?» Ми не хотіли, щоб він був звільнений, тому не настояли.

Як же пояснюють маніпуляції над панно інші міські посадовці?

25.04.2018 р. т.в.о. начальника Нововолинського відділення поліції В. К. Пикалюк: «панно належить ОСББ. Виконкомом разом з ОСББ були вжиті заходи щодо ліквідації символів комуністичної епохи».

22.06.2018 р. заступник міського голови В. Д. Рожелюк (смотрящий): «Нами разом з ОСББ вжиті заходи по закриттю окремих частин панно».

12.07.2018 р. В. Д. Рожелюк: «Окремі елементи панно, які символи комуністичної епохи, були закриті відповідно до «Закону…»

12.12.2018 р. начальник Нововолинського відділення поліції В. К. Пикалюк: «працівниками ДОП було проведено перевірку, в ході якої встановлено, що в даному випадку відсутні дані на наявність правопорушення».

15.01.2019 р. т.в.о. начальника підполковник поліції С. Ю. Галащук:

«На даний час матеріали перебувають на перевірці у Нововолинському відділенні Володимир-Волинської прокуратури».

Безпосередньо зацікавлена у закритті цього панно мешканка цього будинку кВ. № 15 Дубик Леся Володимирівна (панно належить до її квартири), яка хотіла літом минулого року утеплити свою квартиру і готова була закрити це панно, на запитання: «Чому не закрила? – відповіла:»мені не дозволила міська влада».

Шановні Нововолинці!

Ті, що дивляться не тільки вниз.

Ви можете реготати, сміятись, або щось ще робити, але влада в місті гібридна.

З. Колбун, А. Бідзюра

P.S. Попередня стаття тут

Теґи: , ,

Коментарі закриті.