До Дня Державного Прапора. Історія

Етапи великого шляху

Оскільки в публікації «Піднімемо прапор України …» (див. «НМ» від 23.08.2018 р.) нема відповіді на запитання «А коли з’явився перший прапор в нашому місті і державі?”, подаю хроніку (без коментарів).

У квітні 1989 р. вперше у Нововолинську був піднятий синьо-жовтий прапор над трубою котельні «Оснастки». Наважилися на такий патріотичний учинок Михайло Базалицький і Микола Сорока.

А в грудні 1989 р. за рішенням профспілкової конференції синьо-жовте знамено було підняте над музичною школою. Директор школи – Віталій Бобицький.

У травні 1990 р. синьо-жовтий прапор було піднято над центральною котельнею. Знамено встановлено під керівництвом Анатолія Бідзюри.

11 липня 1990 р. – масовий мітинг шахтарів і 24-годинний попереджувальний страйк. Присутні на мітингу проголосували за підняття синьо-жовтого прапора над Палацом Культури. Виконавці – рухівці Федір Сидорук, Василь Бордун і двоє шахтарів.

 

28 серпня 1990 р. Нововолинська міська рада прийняла рішення використовувати національну символіку поруч із радянською. Голова виконкому – Олег Киричук.

16 вересня 1990 р. на загально-міському святі «Наш родовід» синьо-жовті прапори було освячено і піднято біля пам’ятного знака Т.Г. Шевченку (тепер це стела воїнам АТО) і над міською радою поруч із радянським прапором.

І лишень 4 вересня 1991 р. вперше замайорів синьо-жовтий прапор на щоглі ВРУ. 28 січня 1992 р. ВРУ узаконила національне синьо-жовте знамено – надавши йому статусу державного прапора України.

Після 2000 р. синьо-жовтий прапор було піднято на високій щоглі на місці, де зимою споруджується ялинка. Міський голова В.Б. Сапожніков.

P.S. Хроніка складена за матеріалами книги З. Колбуна “Нововолинськ: історія в національно-демократичному та духовному вимірах 1989-2000 р.р.”  http://superua.com.ua/podarunki/knigi/kniga-zkolbun-novovolinsk-stor-ya-1989-2000

 

Зосим Колбун, першорухівець, краєзнавець 28.08.2018 р.

 

Теги Зосим Колбун,першорухівець, краєзнавець, Нововолинськ. синьо-жовтий прапор

Коментарі закриті.