СПОГАДИ ПЕРШОРУХІВЦЯ про М. Поповича

10.02.2018-го року відійшов у Вічність ректор інституту філософії Мирослав Попович. Всі ЗМІ відмітили – відійшла у Вічність Совість Нації. Як першорухівець, повинен добавити – відійшов у Вічність один з фундаторів Руху.

Січень-лютий 1989 р. Під тиском демократичних сил головний ідеолог ЦК КПУ Л. Кравчук вимушений піти на публічні теледискусії з І. Драчем і його командою щодо доцільності створення РУХу. Позиція Л. Кравчука – «народ довіряє КПРС-КПУ, тому навіщо ще одна паралельна структура? КПРС сама справиться з поставленими завданнями». Із-за непоступливості сторін теледискусія зайшла в тупик. І. Драч замикався і взагалі не хотів сперечатися з Л. Кравчуком. Було прийняте правильне рішення – дальніші теледискусії з Л. Кравчуком почав проводити професор М. Попович, який спокійно, аргументовано доводив Л. Кравчуку, що КПРС – КПУ не та структура, яка може перебудуватись.

Дальніший хід подій показав, що М. Попович був правий. Л. Кравчук, як людина, що може проходити «між крапельками», багато разів вимушений був мімікрувати.

8-10 вересня 1989 р. у приміщенні КПІ відбувся установчий зїзд НРУ. Делегатом від першого на Волині Нововолинського осередку Народного Руру України був Федір Свідерський, який у 1990-го року був обраний народним депутатом Верховної Ради (на той час ще УРСР).

Мене дивує, що всі телевізійні канали та інші засоби масової інформації замовчують факт причетності до створення НРУ Мирослава Поповича…

Зосим Колбун, заступник голови Нововолинської МО ВГО УНР.

Коментарі закриті.