Покрова.Нововолинськ. Резолюція конференції

Резолюція

Краєзнавчої конференції

м. Нововолинськ 14.10.2017

Краєзнавча конференція присвячується 25-річчю першої літургії у храмі Святої Покрови і 25-річчю створення Нововолинської станиці Братства ОУН-УПА.

 

Учаснки конференції констатують про незавершеність декомунізації і дерусифікації «молодого соціалістичного міста» Нововолинська. Тому пропонують розглянути на сесії міської ради наступні питання:

  1. Реформувати комісію про перейменування вулиць, ввівши туди представників від громадських організацій і політичних партій національного спрямування.

  2. Присвоїти вулицям, яку мають назви російських письменників, імена Ф. Свідерського, Олександра Каліщука, Олександра Бобака, Степана Борисюка, Віталія Бобицького, Сергія Каліщука.

  3. Вулиця Маяковського не внесена в перелік вулиць обовязкових для перейменування. На наш погляд ця вулиця також повинна бути перейменованою, виходячи із таких «перлів» його творчості:

Да будь я хоть негром преклонных годов

Да й то без уныния й лени

Я русский бы выучил только за то

Что им разговаривал Ленин.

Ще одна цитата: « Мы говорим Ленин – подразумываем партия. Мы говорим партия – подразумеваем Ленин».

Учасники конференції пропонують перейменувати вулицю Маяковського на вулицю Ф. Свідерського.

4. Проспект Дружби також повинен бути перейменований, тому що несе в собы фарисейсько-фейковий заклик до дружби. Радянський союз створювався недемократичним силовим методом. Так само створювався і Варшавський договір. Події в Угорщині 1956 р., Чехословаччині – 1968 р., Подьщі – 80-ті підкреслююсь агресивний характер радянської дружби. Враховуючи, що Нововолинський центр допомоги військовослужбовцям знаходиться на проспекті Дружби і враховуючи заслуги нововолинських волонтерів на Сході України, пропонуємо назвати цю вулиці проспект Волонтерів.

5.На початку 90-х років у нововолинську проживало 7000 репресованих, які приймали участь у розбудові міста, підприємств, інфраструктури. Вважаємо, що у місті повинен бути памятний знак репресованим у сквері на мікрорайоні Шахтарському.

6. Памятник «Воїну-захиснику» біля ринку раніше був памятником «Воїнам-прикордонникам» енкаведистського загону, що базувався в с. Будятичі. На наш погляд його потрібно розвернути в іншу сторону, так як це зробили з памятником Богдану Хмельницькому у Чернігові. Кращим є інший варіант – розмістити на цій же площі пам’ятник Воїну АТО із сучасним озброєнням. Тому цю площу потрібно реконструювати.

7. Останні роки в місті зовсім зникла інформація про діяльність Товариства «Просвіта».

У 1989 р. вона відновлювалась як «Товариство української мови ім Т.Г.Шевченка», тому пропонуємо перейменувати Палац Культури в «Дім Просвіти» і відновити діяльність Товариства «Просвіта».

8. З відходом Олександра Бобака у світ інший перестало діяти Товариство краєзнавців. Учасники конференції доручають Євгенію Кліндухову і Зосиму Колбуну відновити його діяльність .

9. Вважаємо за необхідне розмістити на Дошці Пошани міста прізвища і фото мешканців, діяльність яких тісно пов’язана з боротьбою за незалежність України кінця 80-тих початку 90-х років.

10. Нагадуємо керівництву міста, що діяльність ОУН-УПА визнана воюючою стороною на державному рівні, тому пільги для членів братства ОУН-УПА і спілки політв’язнів і репресованих повинні виконуватися в тому ж обсязі, що і для учасників Другої світової війни.

11. Учасників конференції турбує необізнаність середнього і молодшого покоління мешканців міста про буремні роки початку 90х років. Переважна більшість активних мешканців старшого покоління відійшли у вічність. Перегляд книги «Нововолинськ: історія в національно-демократичному та духовному вимірах 1989-2000 рр.» свідчить, що у 1989 р. у місті відбулось 17 незалежницьких заходів ( страйки, пікети, і т.п.). У 1990 – 51, у 1991 – 46, у 1992 – 29.

12. Експозицію «Від Бандери до Чорновола» необхідно повернути до міського музею, де потрібно створити залу «новітньої історії».

13. На започаткований у 2001 р. День підняття національного прапору України запрошувати першопіднімачів прапора у місті – Михайла Базилицького та Миколу Сороку.

14. До Дня Незалежності України і Дня міста щорічно забезпечувати покладання квітів до: – памятника Т. Г. Шевченку;

- Символічної могили захисникам вітчизни;

- памятної дошки Вячеславу Чорноволу ;

- стелли нововолинським воїнам АТО;

- стели Небесної сотні.

Доповнення до резолюції.

15. Анатолій Бідзюра – стелу, розміщену напроти ЗОШ №1, присвячену прикордонному загону ПВ НКВД СРСР під назвою «Захисникам другого укріпрайону » – знести.

16. Клінтухов Є.П. – перейменувати проспект Дружби на проспект Волі, а вулицю Миру на вулицю Волонтерів.

17. Колбун З.П. – приміщення, що належить ГО КР НРУ проспект Дружби 25, в якому було випущено в 1990-91 р.р. два номера рухівської газети «Відродження»; в якому було прийняте рішення про випуск в 1991 р. міської газети «Народна Рада » редактор Володимир Чайковський; про випуск з 2007 року журналу « Регіон Бандерівський » (засновник Ярослав Заворотний, видавець Євген Недищук, редактор Ірина Лузанчук, пізніше Любов Кравцова), повинне і на далі залишатись центром незалежницьких студій і процесів.

18. Анатолій Бідзюра – банер на стенді біля міської Дошки Пошани із зображенням міського голови В.Б. Сапожнікова потрібно демонтувати, як такий що є використанням міським головою службового положення для самоагітації перед майбутніми виборами міського голови.

19. Олександр Ільницький – привести зовнішній вигляд фасадів будинків навколо майдану Незалежності відповідно до Закону про декомунізацію. Приклад: на майдані Незалежності, на фасаді будинку за адресою бульвар Шевченка, буд. 3 розміщено мозаїчне пано з зображенням червоного комісара, будьонівця і партизана з червоною пов’язкою під синьо-жовтим прапором зі зброєю в руках? які дивляться в спину Тарасові Григоровичу і це все дійство поруч зі стелою загиблим героям під час революції Гідності та війни з агресором РФ на сході України.

20. Учасники конференції підтримують пропозицію депутата міської ради Володимира Шаповала про надання статусу «Почесний громадянин Нововолинська (посмертно), героям, що віддали своє життя за Вітчизну». 21.Учасники конференції вважають, що доповіді, які були підготовлені до конференції повинні бути випущенні окремим збірником. Відповідальні: Зосим Колбун, Євгеній Кліндухов.

22. Учасники конференції усвідомлюють, що виконання деяких пунктів резолюції потребують тривалого часу і коштів.

23. Уяасники конференції, які з відомих їм причин не приймали участь у підсумковому голосуванні за резолюцію, можуть надсилати свої доповіді на електронну адресу: kolbunzosim@gmail.com

Ця Резолюція була обговорена і проголосована учасниками конференції та

надсилається міському голові, депутатам міської ради, редакціям НМ і Волинь нова.

Голова оргкомітету Зосим Колбун

Учасники конференції: Семенюк І.І., Присяжний П.В., Кліндухов Є.П., Бідзюра А.М., Колбун З.П., Ільницький О.Д., Бик Л.Я., Бєліков Я.І., Франчук К.О.,Шалина Г.М., Циган П., Грабовський В., Кушнірук М.Є., Ващук Ю.

Результати голосування:

За – 11

Проти – 0

Утримались – 3.

Коментарі закриті.