Проект резолюціїї Краєзнавчої конкуренції м. Нововолинськ 14.10.2017

Краєзнавча конференція присвячується 25-річчю першої літургії у храмі Святої Покрови і 25-річчю створення Нововолинської станиці Братства ОУН-УПА.

Учаснки конференції констатують про незавершеність декомунікації і дерусифікації «молодого соціалістичного міста» Нововолинська. Тому пропонують розглянути на сесії міської ради наступні питання:

 

  1. Реформувати комісію про перейменування вучиль, ввівши туди представників від громадських органігацій і політичних партій національного спрямування.

  2. Присвоїти вулицям, яку мають назви російських письменників, імена Ф. Свідерського, Олександра Каліщука, Олександра Бобака, Ступана Борисюка, Віталія Бобицького.

  3. Вулиця Маяковського не внесена в перелік вулиць обовязкових для перейменування. На наш погляд ця булиця також повинна бути перейменованою, виходячи із таких «перлів» його творчості:

Да будь я хоть негром преклонных годов

Да й то без уныния й лени

Я русский бы выучил только за то

Что им разговаривал Ленин.

Ще одна цитата: « Мы говорим Ленин – подразумываем партия. Мы говорим партия – подразумеваем Ленин».

4. Проспект Дружби також повинен бути перейменований, тому що несе в собы фарисейсько-фейковий заклик до дружби. Радянський союз створювався недемократичним силовим методом. Так само створювався і Варшавський договір. Події в Угорщині 1956 р., Чехословаччині – 1968 р., Подьщі – 80ті підкреслююсь агресивний характер радянської дружби. Враховуючи, що Нововолинський центр допомоги військовим знаходиться на проспекті Дружби і враховуючт заслуги нововолинських волонтерівна Сході України, пропонуємо назвати цю вулиці проспект Волонтерів.

5.На початку 90-х років у нововолинську проживало 7000 репресованих, які приймали участь у розбудові міста, підприємств, інфраструктури. Вважаєм, що у місті повинен бути памятний знак репресованим у сквері на мікрорайоні Шахтарському.

6. Памятник воїну-захиснику біля ринку раніше був памятником «воїнам-прикордонникам» енкаведистського загону, що базувався в Будятичах. На наш погляд його потрібно розвернути в іншу сторону, так як це зробили з памятником Богдану Хмельницькому у Чернігові. Кращим є інший варіант – розмістити на цій же площі памятник воїну АТО із сучасним озброєнням. Тому ці площу потрібно реконструювати.

7. Останні роки в місті зовсім зникла інформація про діяльність товариства «Просвіта».

У 1989 р. вона відновлювалась як «товариство української мови ім Т.Г.Шевченка», тому пропонуєм перейменувати палац культури в «Дім Просвіти» і відновити діяльність «Просвіти».

8. З відходом Олександра Бобака у світ інший перестало діяти товариство краєзнавців. Учасники конференції доручають Євгену Кліндухову і Зосиму Потаповичу відновити його діяльність .

9. Вважаємо за необхідне розмістити на Дошці Пошани міста прізвище і фото мешканців, діяльність яких тісно повязана з боротьбою за незалежність України на початку 90-х років.

10. Нагадуємо керівництву міста, що діяльність ОУН-УПА визнана воюючою стороною на державному рівні,тому пільги для членів братства ОУН-УПА і співлки політвязнів і репресованих повинні виконуватися в тому ж обсязі, що і для учасників Другої світової війни.

11. Учасників конференції турбує необізнаність середнього і молодшого покоління мешканців сіта про буремні роки початку 90х років. Переважна більшість активних мешканців старшого покоління відійшли у вічність. Перегляд книги «Нововолинськ: історія в національно-демократичному та духовному вимірах 1989-2000 рр.» свідчить, що у 1989 р. у місті відбулось 17 незалежницьких заходів ( страйки, пікети, іт.п.). У 1990 – 51, у 1991 – 46, у 1992 – 29.

12. Експозиції «Від Бандери до Чорновола» необхідно повернути до міського музею, де потрібно створити залу «новітньої історії».

13. На започаткований у 2001 р. День підняття національного прапору України запрошувати першопіднімачів прапора у місті – Михайла Базилицького та Миколу Сороку.

14. До Дня незалежності України і Дня міста щорічно забезпечувати покладання квітів до: – памятника Т. Г. Шевченку;

- Символічної могили захисникам вітчизни;

- памятної дошки Вячеславу Чорноволу ;

- стелли нововолинським воїнам АТО;

- стели Небесної сотні.

Ця резолюція надсилається міському голові, депутатам міської ради, редакціям НМ і Волині нової і буде винесна на обгворення і голосування для учасників конференції.

Оргкомітет конференції.

Коментарі закриті.